„Bavíme se víc, se sportem bez hranic“ / „Bawimy się więcej ze sportem bez granic“

Rozpoczęła się realizacja nowego czesko-polskiego mikroprojektu o nazwie  „Bavíme se víc, se sportem bez hranic“ / „Bawimy się więcej, ze sportem bez granic“.
Projekt ten realizowany będzie od października b.r. do listopada 2012r. na terenie Czech w miejscowościach: Hradec nad Morawicą,  Kravaře, Malá Morávka oraz w Polsce w miejscowości Wisła.
Grupę docelową stanowią dzieci i  młodzież w wieku 6  - 15  lat, mieszkające w przygraniczu czesko-polskim, zwłaszcza posiadające zainteresowania sportowe. Uczestnicy projektu po obu stronach granicy będą objęci całorocznym szkoleniem sportowym. Szkolenie sportowe rozpoczęło się w październiku 2011r. i będzie trwało do czerwca 2012r. obejmując różnorodne dyscypliny. Grupy młodzieży z Baborowa- najaktywniejsi i osiągający sukcesy uczestnicy całorocznego przygotowania sportowego- wezmą udział w:
- trzech jednodniowych warsztatach narciarskich, w lutym 2012r., w  centrum narciarskim w Jesenikach - Malá Morávka(10 osób/warsztat)
- 7 dniowym zgrupowaniu piłkarskim, w  lipcu lub sierpniu 2012r., w Hradcu nad Morawicą(20 osób),  
- oraz w 5 dniowym letnim obozie sportowym, w lipcu lub sierpniu 2012r., w Hradcu nad Morawicą; zajęcia będą sprzyjały rozwijaniu umiejętności uczestników w zakresach gry w unihokeja, siatkówkę, tenis stołowy, koszykówkę oraz umiejętności w tańcu sportowym, jeździe na rolkach (12 osób).
Całkowita wartość projektu wynosi 35 220,60 EUR. Udział Gminy Baborów, w tym projekcie, jest bezkosztowy. Projekt umożliwia wymianę doświadczeń dzieci i młodzieży, rozwijanie zainteresowań sportem, całoroczne promowanie  zdrowego trybu życia, jak również przyczyni się do wzmacniania i rozszerzenia istniejących sposobów współpracy zespołów koordynujących po stronie polskiej i czeskiej, zarówno na etapie działań przygotowawczych oraz podczas wszystkich etapów ich realizacji.
Projekt współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Przekraczamy Granice.

A. Szuba

 
22053416
22207284