12 czerwca klasa 2b?miała zaszczyt gościć

Możliwość komentowania 12 czerwca klasa 2b?miała zaszczyt gościć została wyłączona

12 czerwca klasa 2b?miała zaszczyt gościć na lekcji Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej? w Baborowie, Pana Marcina Olender?‍? oraz mamę Antka, panią Klaudię Leszczynską, która jest czynnym strażakiem w OSP?‍?. Spotkanie odbyło się w ramach programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa? jako dzień tematyczny poświęcony postaci z książki „Jak Wojtek został strażakiem?”??‍? Zaproszeni strażacy?‍??‍? opowiedzieli uczniom o swojej pracy, codziennych obowiązkach i wyzwaniach??. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska sprzęt strażacki, taki jak hełm, mundur, węże gaśnicze i gaśnice??. Na spotkaniu zostały także omówione zasady bezpieczeństwa pożarowego‼, zachowanie w przypadku pożaru? i utrwalone numery alarmowe?. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących pracy strażaka i akcji ratunkowych?, a pan Olender chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami??‍?.
Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały od gości słodki poczęstunek??. Dziękujemy naszym strażakom ?‍??‍?? za wspaniałą lekcję?