12 czerwca klasa 2b馃彨mia艂a zaszczyt go艣ci膰

Mo偶liwo艣膰 komentowania 12 czerwca klasa 2b馃彨mia艂a zaszczyt go艣ci膰 zosta艂a wy艂膮czona

12 czerwca klasa 2b馃彨mia艂a zaszczyt go艣ci膰 na lekcji Prezesa Ochotniczej Stra偶y Po偶arnej馃殥 w Baborowie, Pana Marcina Olender馃懆鈥嶐煔 oraz mam臋 Antka, pani膮 Klaudi臋 Leszczynsk膮, kt贸ra jest czynnym stra偶akiem w OSP馃鈥嶐煔. Spotkanie odby艂o si臋 w ramach programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa馃摎 jako dzie艅 tematyczny po艣wi臋cony postaci z ksi膮偶ki 鈥濲ak Wojtek zosta艂 stra偶akiem?鈥濔煔掟煈ㄢ嶐煔 Zaproszeni stra偶acy馃懆鈥嶐煔掟煣戔嶐煔 opowiedzieli uczniom o swojej pracy, codziennych obowi膮zkach i wyzwaniach馃敟馃寠. Dzieci mia艂y okazj臋 zobaczy膰 z bliska sprz臋t stra偶acki, taki jak he艂m, mundur, w臋偶e ga艣nicze i ga艣nice馃Н馃敂. Na spotkaniu zosta艂y tak偶e om贸wione zasady bezpiecze艅stwa po偶arowego鈥, zachowanie w przypadku po偶aru馃敟 i utrwalone numery alarmowe馃殥. Uczniowie zadawali mn贸stwo pyta艅 dotycz膮cych pracy stra偶aka i akcji ratunkowych馃榿, a pan Olender ch臋tnie dzieli艂 si臋 swoimi do艣wiadczeniami馃挭馃鈥嶐煔.
Na zako艅czenie spotkania, dzieci otrzyma艂y od go艣ci s艂odki pocz臋stunek馃崱馃懌. Dzi臋kujemy naszym stra偶akom 馃懆鈥嶐煔掟煣戔嶐煔掟煔 za wspania艂膮 lekcj臋馃彨