Nowoczesne pracownie w naszej szkole powstałe  w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości” 

      Możliwość komentowania Nowoczesne pracownie w naszej szkole powstałe  w ramach rządowego programu „Laboratoria Przyszłości”  została wyłączona

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Nasza szkoła również przystąpiła do tego programu pozyskując kwotę 88.300 zł. Dzięki wsparciu rządowego programu powstały dwie pracownie : pracownia fizyczno- biologiczna, pracownia kulinarna oraz doposażona została pracownia informatyczna. Pracownie zostały wyposażone w nowe meble oraz nowoczesny sprzęt. Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny spowodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. 

Z pozyskanych środków zakupiono sprzęt:

 • komplet mebli do pracowni fizyczno- biologicznej
 • stoliki dla każdego ucznia
 • biurko
 • mikroskopy
 • komplet mebli do pracowni kulinarnej
 • stoły do sporządzania potraw
 • kuchenki indukcyjne
 • roboty wielofunkcyjne
 • blendery
 • tostery
 • czajniki bezprzewodowe
 • wózek do przewożenia potraw
 • lodówka
 • dwie kuchenki elektryczne z piekarnikiem
 • garnki, patelnie, miski, talerze, kubki, sztućce, pojemniki na sztućce, blaszki do pieczenia ciasta, chochle, miarki, fartuszki, rękawice kuchenne, noże, deski do krojenia, stolnice, wałki do ciasta, obieraczki do warzyw, ubijaczki, tarki, wagi kuchenne, łopatki, szpatułki, podkładki kuchenne
 • kolorowe kosze do segregacji odpadów
 • drukarkę 3D Sygnis Edu Lab 3D
 • zestaw edukacyjny  Arduino
 • laptop Acer TravelMate  P2 i3 4GB 256SSD
 • aparat fotograficzny  Sony  RX100 III
 • statyw do aparatu i kamery
 • mikrofon kierunkowy Saramonic Vmic – Mini
 • mikroport Saramonic  Blink  500  B1
 • gimbal do aparatu fotograficznego i kamery
 • zestaw oświetleniowy: Lampa SOFTBOX ze statywem i żarówką

Misją naszej szkoły jest szkoła: NOWOCZESNA, BEZPIECZNA i INNOWACYJNA. Dokładamy wszelkich starań, aby nasza placówka wzbogacała swoje zaplecze dydaktyczne i taka właśnie była.

Mamy nadzieję, że społeczność szkolna doceni nasze starania i wysiłek włożony w dążeniu do pozytywnych zmian w szkole. Staramy się, by warunki, jakie dzień po dniu stwarzamy naszym uczniom, były najlepsze z najlepszych. Nowoczesny sprzęt z pewnością uatrakcyjni zajęcia szkolne, a przyjazne sale pozwolą uczniom w miłym otoczeniu zdobywać wiedzę i rozwijać swoje zainteresowania.

Informacje na temat realizacji tego projektu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły.

Zachęcamy do obejrzenia filmu o Laboratoriach Przyszłości: https://youtu.be/bY7JTuDc6D0

Więcej informacji na temat tego projektu znajduje się na stroniehttps://www.gov.pl/web/laboratoria/

Ewelina Szwec- Dyrektor Zespołu Szkolno- Przedszkolnego

Działamy! Wspieramy! Uczymy!