Bezpieczny Internet – apel przygotowany przez klasę 4B

      Możliwość komentowania Bezpieczny Internet – apel przygotowany przez klasę 4B została wyłączona

Apel przygotowany w ZSP Baborów z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu poświęcony był tematyce bezpieczeństwa w świecie wirtualnym. Miał na celu przypomnienie i uświadomienie uczniom, jakie zagrożenia mogą być następstwem niewłaściwego korzystania z komputera oraz Internetu.

Lista możliwości, które przynosi nam Internet jest niemal nieograniczona. Kiedy myślimy o Internecie zwykle przychodzą nam do głowy korzyści, które nam daje. Jednak w sieci kryją się też niebezpieczeństwa, na które narażeni są szczególnie najmłodsi  internauci.

Uczniowie klasy 4b wcielili się w rolę aktorów. Główna bohaterka Asia zrozumiała, że nie warto poświęcać spotkań z koleżanki i pasji sportowych dla świata wirtualnego.  Zaś dzieci, które w przedstawieniu, które zagrały w przedstawieniu takie postacie jak: Spam, Złe Treści, Trojany, Oszuści i Uzależnienie, uświadomiły oglądającym skalę zagrożeń czyhających w świecie Internetu. Młodzi aktorzy świetnie wczuli się w swoje role i w sposób sugestywny ostrzegli zgromadzonych uczniów, nauczycieli oraz rodziców przed niebezpieczeństwem.

#LaboratoriaPrzyszłości