Debata – Internet szanse i zagrożenia

      Możliwość komentowania Debata – Internet szanse i zagrożenia została wyłączona

W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie ZSP Baborów wzięli udział w  Debacie poświęconej Internetowi – szansom i zagrożeniom, które niesie za sobą korzystanie z jego zasobów.

Coraz częściej  przenosimy swoje zawodowe i prywatne aktywności do sieci. Powoduje to, że częściej korzystamy z Internetu, a tym samy jesteśmy bardziej narażeni na niebezpieczeństwa online.

Bezpieczeństwo w sieci jest kluczową sprawą, więc należy przekazywać wiedzę nie tylko o zagrożeniach, ale i o tym, że Internet może dawać ogromne korzyści w codziennym życiu. Umiejętność korzystania z Internetu, usług online i bankowości elektronicznej ułatwia załatwianie codziennych spraw.

Głównym celem szkolnej debaty było podniesienie świadomości w tym temacie oraz poprawa bezpieczeństwa dzieci i  młodzieży  korzystających z Internetu. Debata rozpoczęła się od wprowadzenia metodą myślących kapeluszy E. de Bono.

Uczniowie klasy 7a przygotowali wypowiedzi, w trakcie których poruszane były zagadnienia związane między innymi z zaletami, ale również i zagrożeniami, jakie niesie za sobą korzystanie z globalnej sieci. Metoda ta polega na wcielaniu się osób z niej korzystających w sześć różnych ról, co pozwala na analizę danego zagadnienia z różnych punktów widzenia, odkrywając nowe, pozytywne i negatywne aspekty.

Wszyscy uczestnicy debaty aktywnie wzięli udział w dyskusji. Wykazali się dużą wiedzą na temat zagrożeń i możliwości, które daje Internet. Dzielili się swoimi doświadczeniami. Prezentowali również wysoką kulturę dyskusji. Organizatorami debaty byli nauczyciele: p. Ryszard Ratuś oraz Iwona Nowak.

#LaboratoriaPrzyszłości