Dzień Edukacji Narodowej z ZSP w Baborowie

      Możliwość komentowania Dzień Edukacji Narodowej z ZSP w Baborowie została wyłączona

Słowo miłość – za Wasze troski,
Słowo wdzięczność – za Wasz trud.
Dar to skromny, dar uczniowski,
wyśpiewany z serc jak z nut.
Dziękujemy za wszystkie starania,
które wkładaliście w nasze wychowanie i edukację.
Wierzymy, ze Wasz wysiłek uczynił z nas ludzi mądrych
i szlachetnych.
Dziękujemy za codzienne, niezwykle trudne i mozolne
budowanie naszych wnętrz.

Takimi słowami uczniowie ZSP w Baborowie dziękowali swoim nauczycielom w Dniu  Edukacji Narodowej.  Z tej okazji  w szkole odbyła się uroczysta akademia z udziałem Uczniów, Nauczycieli,  przedstawicieli Rady Rodziców, Rodziców uczniów klas pierwszych oraz  przedstawicieli  instytucji lokalnych.

Dziękując za trudną i odpowiedzialną pracę, Burmistrz p. Tomasz Krupa i Dyrektor szkoły p. Ewelina Szwec wręczyli nauczycielom Nagrody Burmistrza oraz Dyrektora.

Był to również ważny dzień dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej, którzy złożyli ślubowanie na ucznia ZSP w Baborowie, a wcześniej przedstawili montaż słowno – muzyczny wypracowany wraz  z wychowawczyniami: p. Lidią Wrzos oraz p. Martą Broszko.

Dzień Edukacji Narodowej to odpowiedni czas na podziękowania, przeprosiny i życzenia. W tym roku uczniowie zawarli je w doniosłej formie i przygotowali dla swoich drogich nauczycieli KONCERT ŻYCZEŃ, który był prowadzony przez uczniów klas ósmych: Zuzannę Szkleniarz, Kamilę Pawulę oraz Marcelego Surmę.

Do życzeń dołączone zostały słowne i muzyczne upominki w wykonaniu  laureatów  Powiatowych Konkursów w ramach  XX Festiwalu Kultury Powiatowej.

Kolejno na scenie występowali: Stanisław Karoń w wierszu „Lekarz Józio”, Michalina Knapik w piosence „Bursztynek”. Miłosz Knapik recytował wiersz „Śpioch”, zaś Weronika Gawłowska, Zuzanna Szkleniarz oraz Kacper Sadło czytali fragmenty nagrodzonej prozy. Podczas apelu można było obejrzeć umieszczoną na sztaludze nagrodzoną pracę plastyczną Zuzanny Kulik.

Uroczystość uświetnił również występ Wojciecha Rajchela w piosence „Małe szczęścia”.

Pedagogom życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego w myśl motta M. Twaina „Zacną rzeczą jest uczyć się, a jeszcze zacniejszą nauczać”.

Dziękujemy Dyrekcji szkoły, nauczycielom, uczniom oraz pracownikom obsługi za wsparcie i zaangażowanie w  przygotowaniu tej uroczystości.                                                                           

Iwona Nowak