Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

      Możliwość komentowania Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych została wyłączona

3 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych🦼 ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych💝.
Tego dnia na całym świecie odbywają się uroczystości, których celem jest promowanie praw osób niepełnosprawnych i działań na rzecz pełnej realizacji tych praw📝. Z tej okazji i nasza szkoła przyłączyła się do świętowania. 8 grudnia uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście spotkali się na wyjątkowym apelu🏫❤️. Poza występami uczniów naszej szkoły, mieliśmy okazję podziwiać gości, którzy przybyli do nas ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu👂🥰. Ich wizyta miała na celu przybliżyć temat niepełnosprawności. Mieliśmy okazję zobaczyć taniec oraz wysłuchać recitalu zespołu „Tumbao”, który zagrał na bębnach🥁. Po apelu odbyły się również warsztaty bębniarskie oraz kurs języka migowego👌👍🤜
Wszystkim osobom z niepełnosprawnościami, ich rodzinom, przyjaciołom, opiekunom oraz osobom, które swoimi codziennymi działaniami wspierają osoby niepełnosprawne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, odwagi i konsekwencji w dążeniu do zwiększenia niezależności i poprawy jakości ich życia❤️👫. Zaproszonym gościom oraz wszystkim uczniom i nauczycielom Dziękujemy za wspaniałą lekcję integracji, tolerancji i życzliwości 👫❤️