Mikołajkowy wyjazd do kina Helios

      Możliwość komentowania Mikołajkowy wyjazd do kina Helios została wyłączona

6 grudnia br. uczniowie kl. VI b wraz z kilkoma uczniami kl. VI a i VII a wybrali się do kina Helios w Kędzierzynie – Koźlu na familijny film produkcji szwedzkiej pt. „Świąteczny cud”.
Był to film Karlu – chłopcu z zamożnej rodziny oraz o ubogiej dziewczynie – Verze, która wraz z siostrą mieszka w sierocińcu i czeka na powrót mamy. Karl zainspirowany historią Robin Hooda postanawia pomagać biednym ludziom, których nie stać na świąteczne prezenty. W tym celu zatrudnia się na poczcie, by paczki adresowane do bogatych ludzi przekazywać ubogim.
Przez cały przebieg filmu śledzimy losy Karla i Very – nastoletnich rówieśników, pochodzących z dwóch różnych światów, by pod koniec ujrzeć ich jako parę staruszków przemierzającą ubogą dzielnicę i rozdających świąteczne prezenty.
Film dostarczył nam sporo wzruszeń, skłonił do refleksji i uwrażliwił na los tych wszystkich, których nadchodzące święta mogą stać się lepsze dzięki naszemu wsparciu.
Uczniowie kl. VIb