Niepowtarzalny czas klasowej Wigilii

Wigilia klasowa to właśnie ten czas, kiedy przekonujemy się, jak niewiele trzeba, abyśmy byli naprawdę szczęśliwi. Wystarcza ciepła, rodzinna atmosfera. Przestają być wtedy ważne codzienne problemy i zapominamy o troskach.
Wspólna wieczerza zjednoczyła nas wokół wigilijnego stołu. Biały obrus, Biblia,  wigilijny opłatek, choinka błyskająca kolorowymi światełkami i śpiewane przez nas piękne, polskie kolędy stworzyły miły, świąteczny nastrój. Dzieliliśmy się opłatkiem, życząc sobie miłości, dobra i pokoju; przeczytaliśmy fragment Biblii o Narodzeniu Pańskim, następnie spożyliśmy przygotowane potrawy: pierogi, czerwony barszcz oraz domowe wypieki.
Cieszyliśmy się wspólną obecnością, wzruszaliśmy wzajemnymi życzeniami i mamy nadzieję, że była to dobra prognoza na Nowy Rok

Uczniowie kl. 6 b