„Obchody Narodowego Święta Niepodległości”

      Możliwość komentowania „Obchody Narodowego Święta Niepodległości” została wyłączona

„Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste: umiłowanie historii, tradycji, języka czy samego krajobrazu ojczystego. Jest to miłość, która obejmuje również dzieła rodaków i owoce ich geniuszu. Próbą dla tego umiłowania staje się każde zagrożenie tego dobra, jakim jest ojczyzna. Nasze dzieje uczą, że Polacy byli zawsze zdolni do wielkich ofiar dla zachowania tego dobra albo też dla jego odzyskania.”

Jan Paweł II

     11 listopada to ważny dzień w życiu każdego Polaka – po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość. W całym kraju odbyły  się uroczyste  obchody tego wyjątkowego, w historii naszego kraju, dnia. W Baborowie, w Kościele pw. Narodzenia  Najświętszej Maryi Panny, o godzinie 11-tej odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny. Uczestniczyły w niej władze miasta,  dyrekcja szkoły, nauczyciele, dzieci oraz mieszkańcy. Po zakończeniu Eucharystii uczniowie naszej  szkoły  przedstawili montaż słowno – muzyczny o tematyce patriotycznej.

     Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej uroczystości, a szczególnie tym, którzy przyczynili się do jej zorganizowania.

Nauczyciele ZSP