Ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata”

Możliwość komentowania Ogólnopolska akcja „Sprzątanie Świata” została wyłączona

W ramach ogólnopolskiej akcji „Sprzątania Świata” 🌳uczniowie klas IV-VIII sprzątali wyznaczone miejsca w Baborowie🌳🏞
Celem akcji było uświadomienie uczniom jak dużym zagrożeniem nie tylko dla przyrody, ale także dla człowieka jest stale rosnąca ilość śmieci. Są one śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, mogą być przyczyną pożaru🔥, powodują skażenie wód w tym wody pitnej💦, uwalniają do atmosfery substancje trujące a przede wszystkim wystawiają mieszkańcom niechlubne świadectwo. W trakcie akcji uczniowie pod czujnym okiem wychowawców posprzątali nasze miasto🏞�Z pewnością po takich zajęciach wśród uczestników wzrosła świadomość konieczności dbania o środowisko🌳🌱🪵🎋.