Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”

      Możliwość komentowania Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofy o Ojczyźnie” została wyłączona

25 listopada 2022r. w Głubczycach odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie”. Naszą szkołę, na tym konkursie, reprezentowali uczniowie, którzy w Szkolnym Konkursie Poezji Patriotycznej uplasowali się na 1. i 2. miejscu.

Organizatorzy Powiatowego Konkursu Recytatorskiego to: Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Głubczycach, Stowarzyszenie Przyjaciół Harcerstwa Ziemi Głubczyckiej, Starostwo Powiatowe, Urząd Miejski, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy oraz Miejski Ośrodek Kultury w Głubczycach. Każdy uczestnik przygotował dwa utwory polskiego autorstwa – jeden o ojczyźnie, drugi dowolny. Poziom konkursu, jak stwierdziło jury, był bardzo wysoki. W kategorii wiekowej uczniów klas IV – VI – 1. miejsce zajął Stanisław Karoń – kl. 6 b.

Zarówno Stasiowi, jak i pozostałym uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę, serdecznie dziękujemy za włożony trud w przygotowanie utworów, piękne recytacje i godne reprezentowanie szkoły.

Prawdziwy patriotyzm nie tylko polega na tym, ażeby kochać jakąś idealną ojczyznę, ale – ażeby kochać, badać i pracować dla realnych składników tej ojczyzny, którymi są ziemia, społeczeństwo, ludzie i wszelkie ich bogactwa” – Bolesław Prus