„Święta tuż, tuż”🌿🐣

      Możliwość komentowania „Święta tuż, tuż”🌿🐣 została wyłączona

05 kwietnia 2023r., z okazji zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pańskiego 🌿🐣, w naszej szkole odbył się apel🏫. Dzieci z grupy „Zajączki”🐰🥚z przedszkola przy ul. Opawskiej zaprezentowały fragmenty staropolskiej tradycji chodzenia z „Kogucikiem”🐔 Po tym wystąpieniu uczniowie klasy 3 b zaśpiewali piosenkę zespołu Małe TGD – pt. „Bohater”🎶Następnie młodzież z klas 6 a i 8 b przedstawiła tradycje związane z Wielkim Tygodniem🌿🐣🐰 Po nich dzieci z klasy 5a przedstawiły niektóre tradycje świąteczne, posługując się dawną gwarą laską, której elementy poznają, uczestnicząc w zajęciach edukacji regionalnej📚Na koniec Wojciech Reichel – z kl. 6a – zaśpiewał utwór pt. „Drzewo”🌳również zespołu Małe TGD), a pani dyrektor, Ewelina Szwec, złożyła wszystkim życzenia świąteczne🌿🐣🐰🌿

#LaboratoriaPrzyszłości

Zdjęcia i montaż Piotr Wysocki z klasy 8B