Święto naszej szkoły….

      Możliwość komentowania Święto naszej szkoły…. została wyłączona

„Jeżeli cokolwiek warto na tym świecie
czynić – to tylko jedno – miłować”
Jan Paweł II

18 maja obchodziliśmy 102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły.  Po lekcjach wychowawczych, których tematyką była postać świętego Jana Pawła II, wszyscy udali się do Kościoła Parafialnego na Mszę Świętą w intencji nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów. Dalsze uroczystości odbyły się na sali gimnastycznej w głównym budynku naszej szkoły. Pani Dyrektor, Ewelina Szwec,  powitała gości, rodziców, nauczycieli i społeczność uczniowską.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie kl. 7 b – tańcem –  Antonina Bencal – i recytacją utworu Karola Wojtyły –  Gabriel Chacko – a przedstawiciele klas  4 – 8 zaśpiewali piosenkę pt. „Emanuel”. Po tym wprowadzeniu głos zabrały  najmłodsze dzieci z przedszkola i zatańczyły „Taniec hiszpański”. Krótki program artystyczny zaprezentowały także grupy:  „Krasnoludki”,  „Jeżyki”, „Motyle”.

W drugiej kolejności wystąpili uczniowie klas I-III szkoły podstawowej – wykazali się sztuką pięknej recytacji  w utworze  pt. „Był człowiek”  oraz  zaśpiewali ulubioną pieśń Patrona Szkoły – „Barkę”.  

     Następnie  uczniowie klasy 7b przedstawili dramę pt. „Między dobrem a złem”  opartą na przesłaniu Ojca  Świętego, a zrealizowaną  w oparciu o dramę przygotowaną przez  uczniów ze szkoły w Sławnie. Płynące przesłanie skłoniło wszystkich widzów do przemyśleń i refleksji.
Uczniowie naszej szkoły swoją postawą pokazują, że kochają św. Jana Pawła II, znają Jego naukę i jest dla nich wzorem do naśladowania.

    Podsumowaniem części artystycznej była piosenka „Abba, Ojcze”. Na zakończenie p. Dyrektor, Ewelina Szwec,  podziękowała przybyłym gościom oraz uczniom,  nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły  przygotowującym uroczystość.

Koordynator  uroczystości