Święto Patrona Szkoły

      Możliwość komentowania Święto Patrona Szkoły została wyłączona

18 maja to wyjątkowy dzień w naszym  kalendarzu – to Święto Szkoły. W tym roku czciliśmy 103. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. O godz. 8.30 w Kościele Parafialnym  odprawiona została Msza Święta w intencji nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów.

                Druga część uroczystości odbyła się już w budynku szkoły. Rozpoczęli ją Lena Wielgus i Stanisław Karoń (kl. 6 b) piosenką pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt”, a Pola Mróz (kl. 8 c) recytacją utworu pt.  „Pieśń o słońcu niewyczerpanym”. Następnie Pani Dyrektor, Ewelina  Szwec, powitała wszystkich zgromadzonych.

Najmłodsi – przedszkolaki z grupy „Zajączki” –  zaśpiewali piosenkę pt. „Moje miasto, Wadowice”, a grupa „Sówki” – piosenkę pt.  „Aureola”. Utwór „Kochamy Cię, Janie Pawle II” wykonali uczniowie  kl. 2 b, a klasa 1 b zaśpiewała piosenkę pt. „Znowu Cię spotykam”.  Wszyscy trzecioklasiści zatańczyli taniec pt. „Letni powiew wiatru”,  natomiast pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę pt. „Skarby, skarby”. Nadszedł czas na recytację – Miłosz Knapik (kl. 6 b) deklamował utwór pt. „Musicie”. Wojciech Reichel (kl. 6 a) zaśpiewał piosenkę pt. „Pieśń dla Jana Pawła II”, a chór szkolny utwór pt.  „Biały Pasterz”. Młodzież z kl. 8b i 8c przedstawiła dramę „Jan Paweł II – Papież Rodziny” zrealizowaną w oparciu o dramę przygotowaną przez uczniów ze szkoły w Sławnie.

Ważnym punktem akademii było wręczenie nagród laureatom Szkolnego Konkursu o Janie Pawle II, a także konkursu na pielgrzymkowy znaczek.

Na zakończenie, ponownie w wykonaniu chóru szkolnego, usłyszeliśmy piosenkę pt. „Nauczmy się żyć obok siebie”. Swoją postawą, zaangażowaniem w przygotowanie uroczystości uczniowie pokazali szacunek, miłość do Patrona Szkoły. Pani Dyrektor, Ewelina Szwec, podziękowała wszystkim przybyłym oraz tym, którzy akademię i jej oprawę przygotowali.

Nauczyciele ZSP

#LaboratoriaPrzyszłości

Zdjęcia i montaż Piotr Wójcicki z klasy 8b