Wycieczka do Muzeum Śląska Opolskiego

      Możliwość komentowania Wycieczka do Muzeum Śląska Opolskiego została wyłączona

Dnia 20.10.2023 r. uczniowie klas Va i Vb wzięli udział w wycieczce do Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, która odbyła się w ramach projektu edukacyjnego „Kierunek Muzeum”.
Uczniowie brali udział w historycznej grze terenowej „Wszystkie drogi prowadzą do … Muzeum”, podczas której poznali najważniejsze obiekty kulturalno – historyczne Opola oraz ich dzieje. Zwiedzili Muzeum Śląska Opolskiego. W trakcie zwiedzania ekspozycji archeologiczno – historycznej mieli możliwość zapoznania się z informacjami na temat dziejów ziemi opolskiej oraz jej mieszkańców. Wiedza przekazywana była w formie atrakcyjnej dla uczniów łącząc treści historyczne z zabawą. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty malarsko – plastyczne z wykorzystaniem różnych technik zdobnictwa.
Wszystkim uczestnikom dopisały wspaniałe humory.