Wycieczka integracyjna klas 4a i 4b

      Możliwość komentowania Wycieczka integracyjna klas 4a i 4b została wyłączona

W dniu dzisiejszym klasy 4a i 4b ZSP w Baborowie udały się na ognisko integracyjne – wyjazdowe do Opawicy. W Opawicy uczniowie zwiedzili przepiękny XVIII barokowy kościół, a w jego monumentalnym wnętrzu poznali historię i związane z nim legendy oraz dzieje Obrazu Czarnej Madonny Opawickiej i figurki Dzieciątka Praskiego.
Kolejnym punktem wycieczki był przejazd do pobliskiego lasu, gdzie Pan leśniczy zorganizował nam ognisko, przy którym uczniowie piekli kiełbaski i inne łakocie. Następnie podzieleni na grupy uczniowie, musieli wykazać się umiejętnością orientacji w terenie oraz za pomocą odpowiednich przyrządów określić kierunki geograficzne i nazwać je w języku angielskim.
W trakcie wędrówki po lesie leśniczy zapoznał uczniów ze światem roślin i zwierząt występujących w opawickim lesie.
Wszyscy uczniowie zdali egzamin ze  znajomości poruszania się po lesie na ocenę celującą.