Wycieczka klas 5a i 6b

      Możliwość komentowania Wycieczka klas 5a i 6b została wyłączona

30 września uczniowie kl. 6b i 5a wraz z wychowawcami: p. D Śliwińską, p. A. Szewczuk oraz p. Stefanią Kulik udali się na wycieczkę, by w Raciborskim Centrum Kultury obejrzeć spektakl wystawiany przez Wrocławski Teatr IN-Art oraz odwiedzić Arboretum Ziemi Morawskiej.

Spektakl edukacyjny pt. „Rozerwane dusze” opowiadał o chłopakach z klasy – Tasiemcu i Grubim, którzy nie do końca akceptują siebie; dostrzegają swoje braki i pozorne niedoskonałości. By dodać sobie odwagi oraz zdobyć uznanie rówieśników, sięgają po dopalacze. Kończy się to komplikacjami zdrowotnymi oraz śmiercią jednego z bohaterów.
Poprzez przedstawioną historię nastolatków próbowano odpowiedzieć na pytanie, dlaczego młodzi ludzie wiedząc, że ryzykują życie, sięgają po dopalacze oraz jakie mogą być powody i skutki takiego postępowania.
Po przedstawieniu odbyło się spotkanie z aktorami, w czasie którego każdy mógł zadać pytania dotyczące podejmowanego problemu.
Sztuka była niezwykle zajmująca. Pokazała pułapki, jakie grożą młodym ludziom; szczególnie tym, którym brak samoakceptacji i wiary w siebie.

Kolejnym punktem naszej wycieczki była wizyta w Arboretum Ziemi Morawskiej, gdzie oprócz pięknych, leśnych widoków czekały na nas inne atrakcje, m. in. Zaczarowany Ogród z roślinnym labiryntem oraz mini-ZOO, w którym mogliśmy oglądać ptaki i ssaki reprezentujące różne krainy zoogeograficzne.
Największą sympatią cieszyły się kuce, daniele, kozy i owce kameruńskie. Kto chciał, mógł karmić je specjalną karmą, znajdującą się w automacie przy wybiegu.
Podziwialiśmy także piękne upierzenie przebywających w wolierach różnych gatunków ptaków: bażantów, pawi, gęsi kubańskich oraz kaczek, wśród których były biegusy indyjskie, mandarynki i krzyżówki.
Przekonaliśmy się, że Arboretum Bramy Morawskiej to idealne miejsce na spacer o każdej porze roku, nawet w pochmurną jesienną aurę.

D. Śliwińska
A. Szewczuk