Wycieczka rowerowa klasy 6B

      Możliwość komentowania Wycieczka rowerowa klasy 6B została wyłączona

W dniu 6 września br. uczniowie kl. 6 b wraz z wychowawcą klasy  p. D. Śliwińską oraz     p. pedagog –    E. Olejnik wybrali się na wycieczkę rowerową do Pietrowic Wielkich. Był piękny, słoneczny dzień, a przed nami długa trasa – 15 km.

Pogoda dopisała, więc mogliśmy  spożyć  posiłek na świeżym powietrzu, w otoczeniu przyrody; przygotowany dla nas przez „Pizzerię Vegas”.  A następnie zwiedzić zabytkowy  drewniany kościół  pod wezwaniem Świętego Krzyża, zbudowany w 1667 r. oraz znajdującą się po drugiej stronie drogi  – neogotycką kapliczkę  z 1899 r. – w której wnętrzu znajduje się  źródełko – słynące w okolicy ze swoich cudownych  właściwości.

      Następnie udaliśmy się na bardzo wysoką, bo położoną 230, 17  m. n. p. m., Wieżę Widokową, na którą prowadziło aż 100 schodów; skąd rozprzestrzeniał się  piękny  widok na okolicę. Przy dobrej pogodzie widać z niej nawet Bramę Morawską oraz pasmo Beskidów.

      Tuż przy  Wieży Widokowej zlokalizowana jest Tężnia Solankowa, gdzie mogliśmy wypocząć wśród zieleni, a mikroklimat  wokół Tężni  pomógł nam zregenerować siły przed powrotem. Byliśmy miło zaskoczeni, że tuż przy Tężni znajdowało się miejsce serwisowe oraz stojaki dla rowerów.

       Zieleń, zabytki, Tężnia Solankowa oraz Wieża Widokowa sprawiają, że miejsce to  łączy walory lecznicze, klimatyczne, kulturowe i krajobrazowe  – i jest wprost magiczne.

       Wycieczkę rowerową uważamy za udaną i już planujemy następną. Był to dla  nas nie lada  wyczyn, ale daliśmy radę. Łącznie przejechaliśmy 30 km.

W drodze do Pietrowic Wielkich☀️🙂🚴🏼