Z wizytą na Olimpie

      Możliwość komentowania Z wizytą na Olimpie została wyłączona

,,Mity greckie” to spektakl Teatru Wrocławskiego In – Art, w którym 12 lutego br. uczestniczyli uczniowie klas IV oraz klasy VII b.
Jak doszło do stworzenia świata? Od czego się zaczęło? „Mity greckie” to pełen metafor, symboli i alegorii spektakl. Przybliżył on naszym uczniom świat bogów i herosów.
W tej opowieści młody chłopak – Aleksander zwiedzając z rodzicami Grecję – natrafia na dziwny kamień z wizerunkiem Zeusa. Odczytuje wyrytą na nim zagadkę i spotyka się z samym władcą Olimpu – Zeusem, który wprowadza go w mitologiczny świat.
Ciekawa i bogata scenografia oraz kostiumy pozwoliły publiczności przenieść się w starożytne czasy i przekonać się jak ważnym elementem obecnej kultury oraz tradycji są mity jako źródło uniwersalnych postaw i zachowań.
Spektakl był interaktywnym widowiskiem pełnym kolorów i efektów. Zawierał w sobie elementy multimedialne oraz specjalnie na jego potrzeby skomponowaną muzykę i śpiewane przez aktorów piosenki.

Opiekunowie wyjazdu:
p. Katarzyna Blicharz
p. Elżbieta Olejnik
p. Dorota Śliwińska