12 czerwca klasa 2b🏫miała zaszczyt gościć

12 czerwca klasa 2b🏫miała zaszczyt gościć na lekcji Prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej🚒 w Baborowie, Pana Marcina Olender👨‍🚒 oraz mamę Antka, panią Klaudię Leszczynską, która jest czynnym strażakiem w OSP🧑‍🚒. Spotkanie odbyło się w ramach programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa📚 jako dzień tematyczny poświęcony postaci z książki „Jak Wojtek został strażakiem?”🚒👨‍🚒 Zaproszeni strażacy👨‍🚒🧑‍🚒 opowiedzieli uczniom o swojej pracy, codziennych obowiązkach i wyzwaniach🔥🌊. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska sprzęt strażacki, taki jak hełm, mundur, węże gaśnicze i gaśnice🧯🔔. Na spotkaniu zostały także omówione zasady bezpieczeństwa pożarowego‼, zachowanie w przypadku pożaru🔥 i utrwalone numery alarmowe🚒. Uczniowie zadawali mnóstwo pytań dotyczących pracy strażaka i akcji ratunkowych😁, a pan Olender chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami💪🧑‍🚒.
Na zakończenie spotkania, dzieci otrzymały od gości słodki poczęstunek🍡👫. Dziękujemy naszym strażakom 👨‍🚒🧑‍🚒🚒 za wspaniałą lekcję🏫