„Czytajmy bajki” – innowacja pedagogiczna

      Możliwość komentowania „Czytajmy bajki” – innowacja pedagogiczna została wyłączona

W dzisiejszym świecie bardzo ważna jest znajomość języków obcych, szczególnie języka angielskiego. Dlaczego warto czytać dzieciom po angielsku? Czytanie książek ma wiele zalet a czytanie po anielsku jeszcze więcej. Otwieramy świat dzieci na zupełnie inny – anglojęzyczny. Czytanie książek po angielsku pozwala na rozwijanie słownictwa czy gramatyki, ale przede wszystkim na myślenie w obcym języku, co jest celem każdego, kto w przyszłości chciałby biegle mówić w tym języku.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów od września w naszej szkole realizowana będzie innowacja pedagogiczna „Let’s read fairy tales” („Czytajmy bajki”) skierowana do uczniów klasy 5b, którzy pracując pod opieką pani Lidii Maksymowicz chcą rozwijać swoją znajomość języka poprzez czytanie książeczek anglojęzycznych. Innowacja ta opiera się na fascynacji dzieci opowieściami, bajkami i historyjkami, które z jednej strony przenoszą czytelników i słuchaczy w inny świat, a z drugiej natomiast pozwalają w sposób naturalny doskonalić ich umiejętności językowe.