Dzień Języków Obcych

      Możliwość komentowania Dzień Języków Obcych została wyłączona

W dniu 9 listopada 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych 🇦🇺🇨🇮🇬🇧🇬🇷🇮🇹🇺🇲. Główną ideą przyświecają temu wydarzeniu było motywowanie naszych uczniów do nauki języków obcych, jak również kształcenie umiejętności pracy w grupie oraz poszerzanie wiedzy na temat poszczególnych krajów. Dzień ten w szczególny sposób zapisał się w życiu naszej szkoły. Nauczyciele we współpracy z uczniami zaplanowali organizację stoisk językowych, na których klasy 7 i 8 zaprezentowały wylosowany kraj. W tym roku mogliśmy obejrzeć stanowiska, na których prezentowane były Szkocja (kl. 7c), USA (kl.7b), Grecja (kl.7a), Włochy (kl. 8a) oraz Rosja (kl. 8b). Uczniowie zachwyceni formułą obchodów święta, chętnie angażowali się w przygotowanie kolorowych i ‘’pachnących’’ stanowisk. Mogliśmy zobaczyć stoiska udekorowane flagami🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿, plakatami, balonami🎈🎈🎈, zdjęciami, rekwizytami charakterystycznymi dla danego kraju, np. rosyjski ‘’czaj’’ parzony w samowarze,  laleczkę Matrioszkę🪆czy też postać Abrahama Lincolna🎩. Nie zabrakło także charakterystycznych dla danego kraju napojów i przekąsek🥞🍟🍕🍿🍪. Klasa 4 przygotowała gazetkę, na której zaprezentowała flagi i ciekawostki o wybranym przez siebie kraju. Klasy 5 natomiast przygotowały piękne rekwizyty, którymi ozdobiliśmy korytarze naszej szkoły – ogromnego Big Bena, budkę telefoniczną oraz portret królowej Elżbiety II. Z niecierpliwością oczekujemy na przyszłoroczne obchody tego święta.😁Dziękujemy 💐 bardzo rodzicom, którzy wspierali nas swoją pomocą i pracą podczas przygotowań do Dnia Języków Obcych. Lidia Maksymowicz i Wojciech Malik