„Internet to nie wszystko” – przedstawienie teatralne

      Możliwość komentowania „Internet to nie wszystko” – przedstawienie teatralne została wyłączona

W ramach Dni Bezpiecznego Internetu uczniowie klasy 5b w przedstawieniu teatralnym pt. „Internet to nie wszystko” ukazali, jakie zagrożenia i możliwości drzemią w wirtualnym świecie. Podczas spotkania wyświetlone zostały filmy, które miały zwrócić uwagę na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Przedstawienie nawiązywało do baśniowego Kopciuszka. Książę obchodzi urodziny. Zaprasza swoich znajomych na imprezę. Podczas uroczystości przeżywa rozczarowanie. Znajomi złożyli mu życzenia przez Facebooka, na żywo nikt nie zdobył się na to. Siostry Kopciuszka i reszta gości ciągle online, wstawiają zdjęcia na facebook’a i relacjonują przebieg imprezy nie przejmując się solenizantem. Nagle zjawia się skromna dziewczyna, która składa mu życzenia osobiście i wręcza odręcznie przygotowany prezent, na zrobienie którego znalazła sposób w Internecie. Opowiada o tym, pokazując możliwości, jakie drzemią w Internecie, budząc tym samym sympatię Księcia.