Kamishibai na lekcjach języka polskiego.

      Możliwość komentowania Kamishibai na lekcjach języka polskiego. została wyłączona

Kamishibai to inaczej teatr obrazkowy lub teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, która wykorzystuje plansze z obrazkami i tekstem oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę (na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych), w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki lub opowiadania.
Ta drewniana scena z opowieścią na papierze w środku, może być używana z powodzeniem w szkole.
Klasy 4a i 4b wykorzystały tę metodę, aby w atrakcyjny sposób utrwalić materiał lekturowy z „Akademii Pana Kleksa” oraz „Opowieści z Narnii”. Uczniowie stworzyli własną, klasową  książkę, wykorzystując tekst literacki i przedstawili historie z lektur w sposób graficzny.
Teatrzyk kamishibai stanowi oprawę dla ilustracji i skupia na niej uwagę publiczności. Uczniowie klas czwartych ćwiczyli umiejętność poprawnej dykcji, akcentowania i zaprezentowania się przed szerszą publicznością. Kamishibai to narzędzie kreatywnego działania i aktywizująca metoda pracy z uczniem.

Iwona Nowak