„Młodzi kucharze”

Możliwość komentowania „Młodzi kucharze” została wyłączona

11-go  listopada imieniny obchodzą chłopcy i mężczyźni o imieniu Marcin. Z tym solenizantem związana jest tradycja pochodząca z Wielkopolski, związana z wypiekiem „rogali świętomarcińskich”. Można je zakupić w wielu sklepach na terenie całej Polski.

Uczniowie klas 1 b i 6 a, korzystając z bardzo dobrego wyposażenia szkolnej pracowni kulinarnej, przygotowali te okolicznościowe smakołyki. Starsi piekli, młodsi dekorowali, a później, po degustacji,  wspólnie częstowali Grono Pedagogiczne oraz Pracowników szkoły. Wszystkie dzieci wykazały się talentem kulinarnym, a rogale, oprócz tego, że przypominały małe dzieła sztuki, wszystkim doskonale smakowały. Nawet proszono nas o przepis!

Cieszymy się, że poprzez wspólne pieczenie uczniowie mieli możliwość uczyć się wzajemnie nowych rzeczy, uczyć się współpracy. Również my mogłyśmy poznać kolejne zdolności naszych wychowanków.

Wychowawczynie klas 1 b i 6 a