Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu

      Możliwość komentowania Narodowe Święto Niepodległości w przedszkolu została wyłączona

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dlatego też 10 listopada odbyły się uroczyste akademie w oddziałach przedszkolnych z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas występów dzieci recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Wszystkie dzieci tego ważnego dnia wyglądały odświętnie i uroczyście, a na ich piersi widniały kotyliony w barwach narodowych. Dzień Niepodległości był bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność” o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewały też hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach  przedszkolaki od najmłodszych lat  uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.