„Sherlock Holmes” – spektakl Wrocławskiego Teatru In-Art

      Możliwość komentowania „Sherlock Holmes” – spektakl Wrocławskiego Teatru In-Art została wyłączona

Uczniowie kl. IV i kl. VII b naszej szkoły
06 marca 2024 r. uczestniczyli w wycieczce do Raciborza. Mieli możliwość obejrzenia spektaklu pt. „Sherlock Holmes” w wykonaniu aktorów Wrocławskiego Teatru In-Art. Problematyka przedstawienia koncentrowała się wokół odwiecznego problemu walki dobra ze złem. Uczniowie „towarzyszyli” legendarnemu detektywowi w rozwiązywaniu zagadek tajemniczych morderstw dokonywanych przez Alchemika. Była to doskonała okazja, by podziwiać kunszt aktorski wykonawców, ciekawą scenografię oraz aranżację akustyczną. Młodzi widzowie opuścili RCK w przekonaniu, że dobro zawsze zwycięża, a zło – wcześniej czy później – zostanie zdemaskowane i ukarane.

Ponadto uczniowie mieli okazję obejrzeć w Raciborskim Centrum Kultury wystawę fotografii Karoliny Jonderko „Tacy sami”. Wystawa składała się z 14 plansz z pełnowymiarowymi, sfotografowanymi postaciami kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Każde zdjęcie miało krótki opis.
Aby go przeczytać, trzeba było podejść bliżej do sfotografowanej osoby, wówczas okazywało się, że postacie nie mają twarzy. Zostały one wycięte i zastąpione lustrami.
Każdy więc, kto odwiedza wystawę, widzi siebie, a nie obcego człowieka.
Ukazane na fotografiach osoby opisały swoją walkę z chorobą.

To nie wszystkie atrakcje, których doświadczyliśmy tego dnia, bowiem odwiedziliśmy także
AQUAPARK H2O Osrtróg, gdzie aktywnie spędziliśmy czas.

Opiekunowie:
A. Deszka
A. Rosga
E. Olejnik
D. Śliwińska