„Uroczysta Akademia z okazji Święta Szkoły”

      Możliwość komentowania „Uroczysta Akademia z okazji Święta Szkoły” została wyłączona

„… ludzkie życie jest nieustanną wędrówką”
Jan Paweł II

Te słowa Świętego Jana Pawła II były myślą przewodnią obchodzonej 17 maja bieżącego roku uroczystości z okazji Święta Patrona Szkoły. O godz. 8.15 wszyscy uczniowie, wraz z wychowawcami, udali się do Kościoła Parafialnego na Mszę Świętą w intencji uczniów, nauczycieli oraz pracowników obsługi.

Ciąg dalszy uroczystości odbył się na sali gimnastycznej – w głównym budynku naszej szkoły. Część artystyczną rozpoczęły najmłodsze dzieci – z przedszkola – z grupy „Sówki” – piękną choreografią taneczną pt. „Motyle”. Pani Dyrektor, Ewelina Szwec, powitała gości, rodziców, nauczycieli i społeczność uczniowską. Następnie dzieci z grupy „Pszczółki” zatańczyły taniec „Pieśń dla Jana Pawła II” oraz zaśpiewały piosenkę pt. „Skarby, skarby”, dzieci z grupy „Jeżyki” zatańczyły „Krakowiaka”, a uczniowie klasy II b zagrali na ukulele utwór „Alleluja”. Z kolei uczniowie klas 4a i 4b zaśpiewali piosenkę pt. „Wadowice”. W dalszej części uroczystości wystąpili uczniowie klas szóstych i siódmych tańcząc choreografię teledysku do utworu „Modlitwa o Miłość” zespołu „Mocni w Duchu” (Diakonia Tańca – TANIEC PRZÓD) i przedstawiając dramę „Jan Paweł II – Droga do Świętości” opartą na przesłaniu Ojca Świętego, a zrealizowaną w oparciu o dramę przygotowaną przez uczniów ze szkoły w Sławnie. Płynące przesłanie skłoniło wszystkich widzów do przemyśleń i refleksji. Po wzruszającej dramie, Stasiu Karoń, z kl. 7b, zaśpiewał piosenkę pt. „Święty Janie Pawle II”. Na zakończenie tej części apelu dzieci z klas 4 – 8 zaśpiewały piosenkę pt. „Na ziemi jest o niebo lepiej”.

Uczniowie naszej szkoły pięknie dali świadectwo tego, że wiedzą, jak ważne i piękne słowa pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II i jak ważnym był człowiekiem w dziejach naszej ojczyzny. Pani Wicedyrektor, Magdalena Załuska, wraz z nauczycielami, wręczyła nagrody laureatom etapu szkolnego Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na projekt znaczka pielgrzymkowego pt. „Jan Paweł II – Ewangelia Starości i Cierpienia” oraz za uczestnictwo w Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Janie Pawle II – „Olimpus”.

Na zakończenie p. Dyrektor, Ewelina Szwec, podziękowała przybyłym gościom za obecność podczas uroczystej i tak ważnej dla naszej szkoły akademii oraz podziękowała tym, którzy ją i jej oprawę przygotowali.

W niedzielę, 19 maja, drama – wraz z poprzedzającym ją tańcem – została przedstawiona mieszkańcom Baborowa. Podobnie, jak w trakcie szkolnej akademii, Stasiu Karoń zaśpiewał piosenkę pt. „Święty Janie Pawle II”.

Nauczyciele ZSP

Zdjęcia: Rafał Szymański, Montaż: Dawid Koźlik