XXI Festiwal Kultury Powiatowej – Konkurs Recytatorski

      Możliwość komentowania XXI Festiwal Kultury Powiatowej – Konkurs Recytatorski została wyłączona

XXI Festiwal Kultury Powiatowej
Trwa XXI Festiwal Kultury Powiatowej. Dziś – 12 października – w Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie odbył się Konkurs Recytatorski. Wzięło w nim udział ponad 60 uczniów, w tym z naszej szkoły – trzynastu.
Pod naszym – polonistek – kierunkiem przygotowali między innymi utwory Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Andrzeja Waligórskiego, Jerzego Kerna. Poziom, jaki prezentowali wszyscy uczestnicy konkursu, był bardzo wysoki, na co zwrócili uwagę również członkowie komisji.
W kategorii wiekowej – klasy I – IV – 1. miejsce zajęła Michalina Knapik – kl. 4 a, a wyróżnienie otrzymała Joanna Wieczorek z kl. 4 b.
W kategorii wiekowej – uczniowie klas V – VIII – Gabriel Chacko – kl. 8 b – zajął 3. miejsce, a wyróżnienia otrzymali: Pola Mróz – kl. 8 c, Aleksandra Pasoń – kl. 8 b, Stanisław Karoń – kl. 6 b.
Niezmiernie cieszy nas sukces naszych dzieci. Jesteśmy dumne, że uczniowie pasjonują się poezją, tak chętnie ją czytają i potrafią interpretować. Przed nami kolejne zmagania – tym razem uczniowie wezmą udział w Szkolnym Konkursie Poezji Patriotycznej.