WORLD OF LANGUAGES KIDS

20 października odbył się w naszej szkole ogólnopolski konkurs z języka angielskiego WORLD OF LANGUAGES KIDS. Nasi uczniowie wykazali się świetną znajomością języka angielskiego. GRATULUJEMY!!!!  Wśród wyróżnionych znaleźli się: Jaśmina… Read more »

Biblioteka szkolna w akcji

Czytający rodzice – czytające dzieci to akcja zainicjowana w listopadzie 2021r. przez bibliotekę szkolną ZSP w Baborowie. Głównym celem inicjatywy jest promocja czytelnictwa oraz zachęcenie dziecii młodzieży do sięgania po… Read more »

Lubimy czytać

Lubimy czytać – autorski program promocji czytelnictwa z wykorzystaniem narzędzi TIK to program, który powstał w minionym roku szkolnym i realizowany jest w bibliotece szkolnej. Jest ściśle związany z obowiązującą… Read more »

Powiatowy Konkurs Recytatorski

W Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”, który odbył się 25 listopada w Głubczycach – Aleksandra Pasoń – kl. VII b – otrzymała wyróżnienie. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie i… Read more »

Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej

W dniach 25 – 26 października 2021r. odbyły się przesłuchania w ramach kolejnej edycji Szkolnego Konkursu Poezji Patriotycznej, a dzień później ogłoszone zostały wyniki konkursu. W czasie uroczystego apelu z… Read more »

Wracamy do szkoły :)

10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki w trybie stacjonarnym. Organizacja pracy w szkołach i placówkach na terenie całego kraju powinna odbywać się w reżimie sanitarnym i przy zachowaniu… Read more »

Wyniki Świątecznych Konkursów Plastycznych

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami Świątecznych Konkursów Plastycznych – Boże Narodzenie 2021.Konkursy odbywały się w następujących kategoriach: „Anielskie Serca” – piernikowa zawieszka choinkowa; „Anioły są wśród nas – podkładka… Read more »

Światełko Betlejemskie

„My, harcerze, sprowadzając Betlejemski Ogień do Polski i przekazując Go wszystkim, którzy pragną Jego obecności, pełnimy służbę w imię pokoju, zrozumienia i pojednania pomiędzy ludźmi z bliska i z daleka”…. Read more »

Sukces plastyczny

W tym roku mija 40 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce 🇵🇱. Nasi uczniowie podczas lekcji historii poznali wydarzenia tamtych czasów. Wzięli również udział w powiatowym konkursie plastycznym upamiętniającym ten… Read more »

Święta coraz bliżej

W naszej szkole pachnie już świętami…mamy żywą, piękną choinkę, która trafiła do nas dzięki Panu Aleksandrowi Czekańskiemu-przyjacielowi szkoły o wielkim sercu…za ten DAR Dziękujemy!…dzięki tej hojności przedświąteczny, szkolny czas stał… Read more »

Nauczyciel na medal

Wspaniała wiadomość …trzy pierwsze miejsca w plebiscycie Nowej Trybuny Opolskiej zdobyli głosami rodziców i uczniów nasi nauczyciele Pani Lidia Maksymowicz, Pani Anna Dawidów oraz Pan Ryszard Ratuś…to ogromne wyróżnienie dla… Read more »

Mikołaj w przedszkolu

Każdy może zostać Świętym Mikołajem…Dziś nasze Panie Dyrektorki odwiedziły  wszystkie oddziały w  przedszkolu i wręczyły dzieciom wymarzone prezenty zakupione przez Radę Rodziców naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego…w imieniu dzieci Dziękujemy rodzicom a… Read more »

Spotkanie z Mikołajem

Długie, pełne napięcia oczekiwanie… Charakterystyczny odgłos dzwonków… I pojawia się ON – ŚWIĘTY MIKOŁAJ. Taka właśnie atmosfera gościła w naszej szkole 6 grudnia. Spotkanie z Mikołajem było dla uczniów klasy V b wyjątkowo… Read more »

Powiatowy Konkurs Recytatorski

25 listopada uczennice naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie”🇵🇱Organizatorem konkursu była Komenda Hufca Związku Harcerstwa Polskiego💚 Wszyscy uczestnicy konkursu pięknie recytowali swoje utwory, jury miało… Read more »

Zajęcia rytmiczno-muzyczne

Zajęcia rytmiczno-muzyczne w grupie ,, Sówki”🦉👫📚Podczas zajęć dzieci uczą się świadomie słuchać muzyki oraz wyrażać ją poprzez rytmiczne akompaniowanie i grę na różnych instrumentach oraz poprzez taniec. Ponadto uczą się… Read more »